IT@BANK 2018

Tematyka tegorocznej konferencji poświęcona została najnowszym, globalnym trendom w  bankowym IT oraz wpływowi nowych technologii na rozwój i efektywność sektora. Tegoroczna konferencja przygotowywana przez redakcję „Miesięcznika Finansowego BANK” –magazynu kadry menedżerskiej banków, we współpracy z Radą Bankowości Elektronicznej oraz Forum Technologii Bankowych.

Konferencję IT@BANK 2018, największego i najbardziej prestiżowego w Polsce spotkania środowiska informatycznego z polskim sektorem bankowym, podzielono na kilka
podstawowych bloków: prezentacje ekspertów działających w polskiej bankowości, rozstrzygnięcie konkursu dla fintechów oraz podsumowanie corocznego rankingu polskich
banków i wręczenie nagród najprężniejszym instytucjom i wizjonerom bankowego rynku.

Konferencję stanowiły trzy sesje tematyczne: technologia podstawą rozwoju biznesu bankowego, czego banki mogą się nauczyć od swoich klientów oraz trendy technologiczne – narzędzia i bezpieczeństwo.

„Mamy ciekawe otoczenie rynkowe. Wyniki badań rynkowych pokazują ogromne zaufanie klientów do rozwiązań IT oferowanych przez banki. Trochę nas to zaniepokoiło, gdyż klienci mówią, że to, co banki oferują w sferze bezpieczeństwa, jest tak dobre, że sami nie muszą dbać o cyberbezpieczeństwo – zauważył Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

Klienci przenieśli odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo na banki. Dodatkowo w ostatnim czasie pojawił się kolejny segment regulacji prawnych – ustawa o cyberbezpieczeństwie, a w rezultacie konsekwencje tych regulacji dotkną nas wszystkich. W kolejnych kwartałach przyjdzie nam zapewne dokonywać pewnych harmonizacji i zmian, ale ważne jest to, że kościec, szkielet rozwiązań jest dostępny. Bankowcy mają świadomość, że stale muszą się doskonalić i dbać o rozwój technologii.
Według mnie zmiany te muszą odbywać się w ścisłej współpracy branży z naukowcami.Bez tego w kolejnych dziesięcioleciach bankowość nie będzie mogła odpowiednio się rozwijać” – dodał prezes ZBP.

Stąd też w konferencji IT@Bank 2018 wzięli udział przedstawiciele ALTERUM . Pełną relację z konferencji i materiały pokonferencyjne (prezentacje, zdjęcia) można znaleźć na stronie internetowej: www.aleBank.pl/ITBANK