XV KONGRES FINANSOWANIA NIERUCHOMOŚCI MIESZKANIOWYCH

Organizatorami Kongresu, który odbył się 29-30 listopada 2018 w Józefowie pod Warszawą był Związek Banków Polskich, Centrum AMRON, KDFN. Uczestnicy Kongresu, którymi byli reprezentanci instytucji finansowych,administracji rządowej ale także firm na codzień związanych z rynkiem nieruchomości w czasie szeregu paneli tematycznych prowadzonych przez ekspertów dyskutowali między innymi na temat następujących problemów :

• jak praktycznie wygląda świat najemcy a świat wynajmującego,

• jakie są koszty chaosu przestrzennego w Polsce,

• jakie są warunki dalszego rozwoju banków hipotecznych w Polsce.

W czasie Kongresu wręczono prezydentowi Rzeszowa nagrodę SZKLANE DOMY 2018 oraz zaprezentowano Raport AMRON-SARFIN 3/ 2018 przedstawiający wyniki finansowania  rynku nieruchomości mieszkaniowych oraz sytuację na rynku nieruchomości mieszkaniowych po trzecim kwartale 2018 r.

Zainteresowanie uczestniczących w Kongresie przedstawicieli ALTERUM koncentrowało się na rozmowach z potencjalnymi partnerami zamierzonego projektu w zakresie finansowania budownictwa mieszkaniowego.

Więcej na temat Kongresu można przeczytać w wiadomościach na stronie www.alebank.pl oraz https://zbp.pl/wydarzenia/archiwum/wydarzenia/2018/listopad/xv-kongres-finansowania-nieruchomosci-mieszkaniowych